המדריך ללקיחת משכנתא בטוחה

במסגרת כתבות מערכת "המומחים" בדבר שוק הנדל"ן בישראל, הפעם החלטנו לגעת בתחום מזווית שונה, הצד של מי שמחפשים לקבל את המשכנתא המשתלמת ביותר עבור רכישה של דירה. כדי לשמוע על הדקויות השונות פנינו אל דן שובל הבעלים של משרד לייעוץ משכנתאות

  • משכנתאות
בשיתוף דן שובל, בשיתוף דן שובל
דן שובל (צילום: יח"צ)

מפיק חבר המערכת קפץ למשרד הבוטיק של שובל ברחוב אריה רגב 4 באזור התעשייה פולג בנתניה, הוא חזר עם תובנות חשובות ומספר טיפים של עשה ואל תעשה בהקשר של קבלת משכנתא מהבנקים בישראל.

דן שובל בן 35, נשוי + שלושה ילדים וביחד עם אשתו הוא מנהל משרד בוטיק לייעוץ משכנתאות כבר במשך 5 שנים.

את לימודיו האקדמיים עשה במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמקביל התמקצע במספר קורסים מקצועיים בנושאי כלכלת משפחה, ניהול משכנתאות, נדל"ן ועוד. "אני מגיע ממשפחה של יזמי נדל"ן, קבלנים ויועצי השקעות כך שכל חיי אני חי ונושם את התחום מכמה זוויות שונות, לכן יצא לי ללוות מאות משפחות בתהליכים כלכליים כאלה ואחרים עוד לפני שהחלטתי להתמקד בעולם המשכנתאות בלבד", סיפר דן.

הסיבה בגינה החליט שובל להתמקד במתן ייעוץ וליווי משפחות בלקיחת משכנתאות היא כי מבחינתו מדובר בנקודה הכי מורכבת, רגישה וחשובה בדרך לרכישת דירה, כאשר זו יכולה להשפיע על עתידם של אלו אשר נעזרים בהלוואה מסוג זה.

הייחודיות של משרד הבוטיק באה לידי ביטוי כאשר דן הוא האדם היחיד אותו הלקוחות פוגשים ובו נעזרים בכל מהלך הליווי עד להשגת היעד, על כך הוא הסביר: "לי יש את הניסיון והמומחיות, לכן התפקיד שלי הוא להיות מרוכז במאה אחוז בלקוח ובצרכים שלו מול הבנק ובכל הנוגע לריביות ותכנון של המשכנתא כדי שזו תהיה מושלמת עבורו. בכל ענייני הבירוקרטיה השונים מטפלים שאר עובדי המשרד שלי".

שיטת העבודה הזו מעניקה לדן את כל הזמן שצריך כדי לתכנן אסטרטגיה מנצחת, לכן מצד אחד לאורך כל הדרך הוא דוגל בשקיפות מלאה מול הלקוחות, אולם הוא מקפיד להיות היחיד שקובע יעדים ברורים מבחינת התנהלות וניהול המשא ומתן מול הבנקים.

על הטעות הכי שכיחה שעושים מי שפועלים לבדם מול הבנק סיפר לי דן: "ישנם שני דברים, הטעות והתפיסה. מבחינת טעות מדובר באנשים שניגשים לבנק הראשון, מקבלים את ההצעה הראשונה ויחד איתה הם עושים סיבוב בין שאר הבנקים האחרים במטרה לשפר אותה. מדובר בטעות משום שזו בסך הכל הצעה ראשונית של הבנק, ברגע שהם הראו אותה לאחרים הם בעצם חסמו לעצמם את היכולת לנהל משא ומתן אמיתי משום שגילו את כל הקלפים שהיו להם ביד.

"לאחר מכן לא תהיה להם ברירה אלא לקבל את ההצעה השנייה שיעניקו להם וזו לא תהיה אטרקטיבית במיוחד, במקרה הטוב תהיה שם הוזלה של פיפס אחד קטן מתחת למחיר שקיבלו, משא ומתן אמיתי לא יהיה שם.

טוב לדעת (תוכן מקודם)

איסטנבול פתוחה - זה הזמן לפתרון טבעי וקבוע להתקרחות גברית

חברת איילת גייר
לכתבה המלאה
דן שובל (צילום: יח"צ)

"הדבר הנכון לעשות הוא קודם כל לא להראות איזו הצעה קיבלו בבנק אחר ומעבר לזה, לא להגיד מפורשות את מה שמבקשים לקבל, אלא לתת לבנק להתאמץ ולתת את ההצעה הראשונה, משם יהיה נוח הרבה יותר להגיע לעמק השווה".

חשוב לזכור, בסופו של יום הבנק הוא עסק למטרת רווח לכל דבר, לכן מהצד שלו המטרה הראשונה היא לתת את ההצעה הכי פחות נוחה או אטרקטיבית למי שמבקשים את עזרתו בלקיחת משכנתא, כאשר כל שקל שהלקוחות מפסידים הוא רווח נקי של הבנק.

דן הוסיף ואמר: "טעות נוספת היא להסתכל על משכנתא כאילו מדובר במוצר מדף. בפועל מדובר בתהליך מאוד דומה לזה של בישול, מדובר בתהליך הכנה הדרגתי שכולל בתוכו קביעת יעדים, אמצעים, היכרות עם השוק ופה החשיבות של איש מקצוע באה לידי ביטוי. לכל דבר קטן שבעזרתו ניתן להשיג מסלול טוב יותר תהיה השפעה קריטית לאורך השנים, זו עסקה מאוד מורכבת ועדיף לא לעשות זאת באופן עצמאי.

דן שובל (צילום: יח"צ)

"מאחורי איש מקצוע יש ניסיון של מאות ואלפי מקרים שונים, אי אפשר להשוות זאת לעומת מי שקורא בפעם הראשונה חוזה מטעם הבנק".

דן שובל, היתה לי פגישה יוצאת דופן והזדמנות ללמוד מאיש מקצוע משכמו ומעלה על עולם המשכנתאות.

לקבלת יעוץ נוסף ניתן להתקשר למספר: 072-3380827

או לבקר באתר

קישור לפייסבוק

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully