הלוחשת לקירות

אורית כוכבי מביאה את הבשורה הכי חשובה בעולם עיצוב הפנים העכשווי - ניצול מקסימלי של האפשרויות העומדות בפנינו לפני רכישת נכס נדל"ני

  • עיצוב
בשיתוף אורית כוכבי, בשיתוף אורית כוכבי
בית פרטי שעיצבה אורית כוכבי (צילום: שי אפשטיין)

הכתבה הבאה מיועדת בעיקר למי שמבקשים לרכוש דירות ומשרדים בשלב התכניות, לפני בניה, ונמצאים רגע לפני חתימה על הסכם. אורית כוכבי בעלת משרד לתכנון חללים ועיצוב פנים, היא החיסון הכי יעיל להקטנת הוצאות בתקופת הקורונה ושיחה אחת איתה יכולה למנוע לכם צרות גדולות והוצאות כספיות מיותרות.

אורית כוכבי משנה חיים, משנה במובן הזה שהיא ממש משפרת אותם. במשך 30 שנה מעצבת הפנים המנוסה הזו חיה ונושמת את תחום אדריכלות הפנים. כהנדסאית אדריכלות אשר משלבת כישרון, יצירתיות, תעוזה, תובנות והמון ידע וניסיון אדריכלי ועיצובי.

המימד התכנוני שלה יוצר אפשרויות חדשות עבור כל מי שנמצא בשלב שלפני חתימה על חוזה מול הקבלן לדירה או משרד, ושילוב היכולות הללו מאפשרות התייחסות מלאה וכוללת לכל השינויים והתוספות מראש ולא רק מזווית עיצובית. אלא, כדי לכלול אותם כחלק מההסכם, מבלי לשלם עליהם בהמשך.

כוכבי צמחה מלמטה ועשתה את כל הדרך לפסגה, היא עבדה במשרדי אדריכלים מובילים והיתה מעורבת בתכנון פרוייקטים גדולים ומובילים. חברות הבנייה הגדולות בישראל קלטו את הפוטנציאל וביקשו להיעזר ביכולות המקצועיות של אורית על מנת לשפר את התכנון הפנימי בדירות פרוייקטים שלא נמכרו, בנוסף לפעילות במגדלי היוקרה ובשאר הפרוייקטים שלהם בישראל. הפעילות הענפה הביאה את כוכבי ליצירת שיטה מושלמת ובדוקה לניצול ומקסימום הפוטנציאל מנכס נדל"ני בשלב המשא ומתן, עוד בטרם חתמתם על חוזה הרכישה. השיטה הפכה את כוכבי לכוהנת הגדולה של התחום בגוש דן ושינתה לטובה את חייהם של מאות רוכשי דירות. בנוסף, כוכבי שכללה את השיטה שלה והביאה אותה במקביל גם למגזר העסקי.

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה
פנטהאוז שעיצבה אורית כוכבי (צילום: שי אפשטיין)

אורית כוכבי כיכבה בכל משאל שקיימנו בקרב קוראי המדור כאשר ביקשנו לעשות כתבה על שיפוץ ועיצוב דירה בימי הקורונה, כך שהיו אלו הקוראים אשר כיוונו אותנו אליה בזריזות. הם ידעו לספר כי היא שמה את ידיה בכל התהליך וחושבת על הכל מראש, החל משלב התכנון, חלוקת החלל ושלב העיצוב בפרוייקטים בבניה חדשה וגם לתהליך שיפוץ בדירות ובתים קיימים.

אחד הקוראים, רונית קליינברג סיפרה: "פגשתי מעצבת שמביאה כמה התמחויות וטונות של ניסיון ופיקחות. הכל חשוב לה, היא שולטת בכל פרט בשלבי התכנון שהובילו לעיצוב מושלם וחשפה בפנינו עולם שלם שלא ידענו שהיה קיים קודם לכן. זו חוויה אחרת לחלוטין לחתום על חוזה לרכישת דירה לאחר שקיבלנו הכוונה ממומחית בתחום. הבנו מאורית אילו שינויים ותוספות לדרוש מהקבלן ועל על איזה נושאים להתעכב בשלב המשא ומתן והגענו לחתימה עם המון ביטחון, הרגשנו שידענו להתנהל מולו בצורה נכונה וגם הבנו על מה אנחנו חותמים. היום אני יכולה לומר שבזכותה חסכנו כ 150 אלף שקלים".

זהו משפט ששמענו מעשרות ממליצים אחרים שהשתמשו בשירותיה של אורית כוכבי. שיראל סלע סיפרה לנו: "מזל שהגענו אליה לפני שחמתנו על חוזה רכישת הדירה. פגישה אחת מולה בדיעבד, חסכה לנו כ 50 אלף שקלים".

כוכבי עצמה מספרת על השיטה שבנתה: "הקמתי שיטה בדוקה שמאפשרת להפוך את רכישת הדירה או המשרד לחוויה נהדרת. האג'נדה הבסיסית שלי היא שיש למקד חלק נכבד מהאנרגיה לפני סגירת העסקה. רוב האנשים ממהרים לחתום על חוזה רכישה ורק לאחר מכן פונים למעצב או אדריכל פנים וזו טעות שאנחנו משלמים עליה עשרות אלפי שקלים. הבנת הפוטנציאל והמגבלות הקיימים, תכנון מראש וחשיבה נכונה מאפשרת לרוכש להגיע מוכן למשא ומתן ,מחזקת אותו מול הקבלן וחוסכת לו הרבה מאוד כסף וכאבי ראש. פרויקט עיצוב מושלם מתחיל בתכנון נכון וחשיבה מראש המאפשרת הערכת תקציב לשלב הבניה ובהמשך לעיצוב הבית. הבית שלנו משקף אותנו. הוא חייב להיות מותאם לצרכים שלנו ולהיות שימושי ונוח עבורינו, ובנוסף, להיות נעים והרמוני, מעוצב בטוב טעם ולשקף את את מי שאנחנו, סגנון החיים שלנו ושל המשפחה שלנו, ואת הטעם האישי. לקוחות ישראלים מחושבים מאוד בקשר למסגרת התקציבית שלהם ולכן המפתח הוא בפגישה מקצועית מסודרת ויישום השיטה בשלב שלפני החתימה".

בשיחה שקיימנו עם אורית כוכבי, ראינו המון פרוייקטים עליהם היא חתומה. מצאנו כי נקודות החוזקה שלה הם תכנון חלל פונקציונלי ושימושי שיכול לפתור בעיות ומגבלות תכנון קיימות שרובנו נתקלים בהם כמו : מבנה בעייתי, שטחים מבוזבזים, חללים צפופים, בעיית אחסון, וכדומה. היא אשפית ומומחית, חווינו כמה עשרות דוגמאות שבעזרת תכנון פונקציונאלי נכון, היא הפכה דירה סטנדרטית לפנינה. בכל אחת מהשיחות שקיימנו למדנו כי רמת המקצועיות שלה סייעה למאות זוגות להגשים חלום וכל זאת סביב הערכת תקציב מדוייקת מראש.

דירת יוקרה שעיצבה אורית כוכבי (צילום: עידן גור)

בתקופת הקורונה רובנו נמצאים יותר בבית, מבלים הרבה יותר זמן בבית עם המשפחה, רבים מאיתנו גם עובדים מהבית, העיצוב מקבל חשיבות מיוחדת מאחר והוא משפיע על האווירה בבית ועל הקשר משפחתי. שביעות הרצון משהיה בחלל הבית, עיצוב הסלון, חדר השינה והילדים מקבלים חשיבות מיוחדת. השאלון ששלחנו לגולשים הצביע על היענות גדולה בימים אלה לעיצוב מחדש כדי לשפר את איכות החיים בתוך הדירה, הבית או המשרד.

ביקשנו לשוב ולדון בשיטה שהמציאה ושכללה אורית כוכבי כדי לסייע לנו לחלץ את המקסימום מהדירה שנרכוש, עוד בטרם נחתום על ההסכם. בני הזוג מלר סיפרו על החוויה שלהם: "הגענו לאורית לאחר שהתלבטנו בין 2 דירות וממש התקשינו להחליט איזו מהן תתאים לנו יותר. אורית ביקשה שנגיע עם התוכנית הדירה, פתחה אותן במקצועיות ותחקרה אותנו לגבי הצרכים המדויקים שלנו. הבנו בפגישה עם אורית שאנחנו הולכים לקבל דירה חשוכה שממש לא רצינו, בהמלצתה החלפנו את הדירה המקורית בדירת המראה שלה שממוקמת בכיווני אוויר שהתאימו לנו יותר.

"יש המון דברים שלא היינו מודעים להם והפגישה הזאת סידרה לנו הדברים בראש וגרמה לנו להבין מה נקבל בהמשך ובשלב מאוד קריטי עבורינו שעדיין יכולנו לשנות. תאר לעצמך כמה מאכזב מבחינתנו היה אם היינו קונים את הדירה ומגלים את הבעיות כשלא ניתן כבר לשנות?! מעבר לעלות גבוהה ומיותרת לכל השינויים בהמשך, הסיוע המקצועי שלה חסך לנו כאב ראש ונתן לנו שקט נפשי בעצם הידיעה שיש לנו על מי לסמוך. אנחנו נמצאים בשלבי סיום, לקראת המעבר לדירה מאושרים מדירה ומברכים את אורית שבפגישה אחת איתה הצלחנו לקבל בדיוק את התוצאה שכיוונו אליה".

לפני קניית דירה מקבלן צריך להבין במה להתמקד במו"מ וכיצד להשיג יותר בשלב זה. לפני שחתמנו על ההסכם, היינו בצד החזק וחשוב לנצל את היתרון שלנו שעדיין מאפשר לנו לבקש שינויים בדירה מבלי לשלם עליהם בהמשך.

הצטרפנו לפגישה שקיימה כוכבי עם לקוחות והבנו כי בניגוד למחשבה המוקדמת דווקא דירה של 110 מ"ר הייתה מתוכננת טוב יותר מזו שהיתה בת 120 מ"ר ועלתה פחות כסף.

העובדה שאורית כוכבי מבצעת תכנון ועיצוב יחד מאפשרת ללקוחותיה ליהנות מרמת עיצוב גבוהה המותאמת לתכנון המוקדם לצרכיהם המדוייקים ובהכנת התשתיות הנדרשות מתוך חשיבה מראש לעיצוב שיגיע בהמשך. כוכבי היא מעצבת ואדריכלית וזה הבדל עצום, יש לה ניסיון ויכולת לפתור בעיות בשטח ולהתמודד עם קשיים ותקלות.

דירת גן יוקרתית שעיצבה אורית כוכבי (צילום: עידן גור)

אורית סיימה את הפגישה המצויינת והתפנתה להסביר לנו: "אם נדע מראש אילו שינויים לדרוש מהקבלן, מעבר לחסכון הכספי אנחנו נדע איזה תוספות ידרשו עבור השינויים כדי שנוכל גם אותם לכלול בהסכם. צריך להכיר ולהבין את כל המשתנים בדירה. למשל, שינוי של נקודת חשמל או נקודת מים יכולה לעלות כמה מאות ואלפי שקלים. כאשר קונים דירה המפרט הבסיסי אינו עשיר באפשרויות, חייבים להבין שאריחי האמבטיה כבר לא משרתים אותכם בצבע לבן אחיד, שתעלת ניקוז תעלה כסף רב ושיש אפשרות לדרוש חיפוי באמבטיה בגובה מתאים לפי הנמכת קיר הגבס. שינויים אלה לאחר שנכנסתם לדירה יעלו לכם אלפים רבים ולא תהיה לכם ברירה אלא לבצעם כדי לשפר את איכות החיים בדירה. אני מסבירה למשל, שעדיף לכם לבקש בחדר שירות החלפת חלון דו כנפי או תריס כנף על כנף בחדר שירות בחלון הזזה תלת כנפי, במקום להיאבק בתריס הזזה דו כנפי שיוצר מרווח צר מדי לתליית כביסה. אם לא תדעו מה לדרוש, תיאלצו לשלם לאחר קבלת הדירה הרבה יותר. שינויים כמו גובה האריחים בחדרי רחצה, שינוי אריחים בסטנדרט הקבלן, שינוי צבע הדירה ועוד המון שינויים שתאלצו לבצע רק לאחר קבלת הדירה ויעלו לכם הרבה יותר".

ראינו במו עינינו לקוחות שמודים על הייעוץ, שולפים צ'ק ומודים שכיף להם לשלם עבור ייעוץ וליווי שכזה. הם מבינים את הערך.

כוכבי מספרת כי גם במשרדים, קטנים או גדולים, אלו חייבים לעבור תכנון מוקדם כי אז אפשר יהיה למקסם בצורה מושלמת את השטח והחלל בהתאם לשטח הנדרש, אז יש חיסכון משמעותי כי ניתן לדעת בדיוק היכן להציב כל שולחן ומכונה והרי יש שוני בין משרד עו"ד או סוכנות דיגיטל.

הפגישה עם אורית כוכבי הייתה חוויה נהדרת ולמדנו ממנה המון, אנו בטוחים כי קוראינו יעשו שימוש נכון בכתבה וילכו להתייעץ עם מומחית לפני שיחתמו על חוזה רכישת דירה, מדובר במהלך משנה חיים!

ניתן ליצור קשר עם אורית כוכבי בטלפון: 054-456-6112

או במייל: cohaviorit@gmail.com

לאתר הבית

פייסבוק עיצוב פנים
פייסבוק ייעוץ לפני קניית דירה

אינסטגרם עיצוב פנים
אינסטגרם ייעוץ לפני קניית דירה

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully