וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השפה הזוגית: הפיתרון שלכם לזוגיות מוצלחת

בשיתוף השפה הזוגית, בשיתוף השפה הזוגית

30.7.2020 / 10:42

בין אם אתם פנויים שרוצים להתכונן לזוגיות, זוג שטוב לו אבל סקרן לגבי ההזוגיות או זוג שנמצא במשבר - ייעוץ אצל מיכל ניב נהוראי הוא הדרך להשגת זוגיות בריאה, מהנה ומלאת תשוקה

מיכל ניב נהוראי. יח"צ,
מיכל ניב נהוראי/יח"צ

לכבוד יום האהבה החלטנו לשוחח עם המומחים בתחום, על מנת לברר מה שלום האהבה והיחסים, במיוחד בימי הקורונה המורכבים אלו, ימי הקורונה. יחסים, זוגיות ואהבה מעסיקים אותנו ברוב חיינו הבוגרים. לאור עובדה זו, הגיע הזמן לעשות את זה כמו שצריך, אז ניגשנו לשיחה עם מיכל ניב נהוראי, יועצת זוגית ומינית שמלווה זוגות ופנויים פנויות בדרך לזוגיות מאושרת. סביר להניח שרובנו רוצים למצוא את עצמנו בתוך מערכת יחסים בריאה אוהבת ומספקת - עם מיכל תצליחו ללמוד לעשות את זה מצוין .

תקופת הקורונה שנחתה עלינו בחודשים האחרונים הציפה את המערך הזוגי באתגרים שלא ידענו קודם. צוות המומחים שלנו סקר מגוון רחב של יועצות זוגיות והגיע למסקנה כי עם מיכל ניב נהוראי - השפה הזוגית, תצליחו להבין את הקשיים ולאמץ כלים לזוגיות בריאה וליהנות מאיכות חיים זוגית גם בתקופות משבר.

בשיחה שערכנו עם מיכל גילינו דמות צבעונית ומיוחדת שרחוקה מלהיות יועצת קונבנציונלית, היא לא רק מייעצת, אלא היא הופכת את המרחב למקום בו אפשר לדבר על הכל. על כל קשת הנושאים הרחבה של עולם הזוגיות והמיניות, כולל גם על נושאים שנויים במחלוקת כמו זוגיות פתוחה. ניסינו דרכה לקבל כיוון חיובי ולהבין איך אפשר לפתור משברים מבלי לשבור את הכלים.

"הזוגיות של היום שונה במהותה מהזוגיות של פעם, היא נושאת תכנים חדשים ויושבת על עקרונות חדשים שהחשוב שבהם הוא עיקרון הבחירה. פעם היית הרבה פחות בחירה לאדם בעולם. חתונות נוצרו דרך שידוך, משהו היה מחליט בשבילנו היום אומנם יש לנו בחירה אבל העולם מלא בגירויים חיצוניים". אמרה מיכל.

"נשאלות השאלות: איך מיצרים זוגיות יציבה בעולם מלא גירויים? איך מייצרים בחירה נכונה שתחזיק מעמד לשנים? איך צומחים כיחיד בתוך מערכת זוגית? איך הופכים את הזוגיות לפלטפורמה להתפתחות עבור שניים? ומה היא השפה הזוגית בעצם? אומרים שיש שני סוגים של מערכות יחסים, כאלה שפוצעות אותנו וכאלה שמרפאות אותנו. להיות ריפוי אחד עבור השני זה אחד התפקידים היפים והחשובים של הזוגיות החדשה''. הוסיפה מיכל.

מיכל ניב נהוראי בת ה-54 אמא לשני ילדים בוגרים, גרושה וביחסים אוהבים פרק ג'. היא עובדת עם זוגות ופנויים פנויות במפגשי יעוץ בקליניקה בכפר יונה, בנוסף לזה מעבירה הרצאות, וסדנאות בנושא יחסים אהבה ומיניות בריאה בכל רחבי הארץ.

"בחיי הזוגיות שלי עם אבי ילדי משהו לא עבד. מהרגע שהבנתי שמשהו השתבש פה, ההתחלתי לחקור את הנושא. זה החל בלקרוא ספרים רבים בנושא זוגיות ויחסים שנערמו על השידה לצד המיטה שלי, לצד הקריאה התחלתי גם לכתוב את הגיגי בנושא עד שהחלטתי שהגיע הזמן לעשות משהו עם כל הידע הזה שצברתי ''.

מיכל ניב נהוראי. יח"צ,
מיכל ניב נהוראי/יח"צ

מה עשית?

''יצאתי ללמוד הנחיית קבוצות בוינגייט כאשר הנושא המרכזי שבחרתי לעסוק בו היה מערכות יחסים וזוגיות. בניתי תכנית עבודה לזוגות של 12 מפגשים, שמתפתחת ומשתכללת עם השנים. בנוסף, למדתי ייעוץ זוגי בבר אילן, במסלול של "החוויה הדיאלוגית". אחר כך למדתי יעוץ מיני במכון "פתרונות" וכיום אני מרצה במכון את הקורס ל"יעוץ מיני למטפלים". בנוסף רכשתי ידע רב בתחום הטנטרה והמיניות המקודשת (כ-15 שנים בתחום) ואת כל הידע המצטבר הזה וניסיון חיים אני מביאה לחדר הייעוץ. אין כמעט זוג שמגיע לקליניקה ולא מתמודד גם עם שאלות בתחום המיני, לכן היה חשוב לי מאוד להתמחות גם בתחום הזה. "הזוגיות שלי הייתה פצועה, משהו לא עבד נכון, אבל אני מאמינה שמתוך הפצע הכואב שלנו אנחנו מייצרים תרופה עבור אחרים''.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל

איך התמודדת עם גל הפניות בקורונה?

"יחסים הם צורך בסיסי והדבר שאנשים הכי רוצים הוא חיבור. מצד שני אנחנו רוצים להיות אנחנו עצמנו. יש פה פרדוקס בין שני צרכים שעומדים על ציר. מצד אחד הצורך להתחבר ומצד שני הצורך בנפרדות וחשש שהחיבור הזה יקח ממני משהו. יש הרבה משפטים שמעידים על הפרדוקס הזה כמו ''אל תשני אותי, ככה אני'', "אני צריך את הספייס שלי " "טוב לי לבד אבל .." חיבור זה אינטימיות ואינטימיות אמיתית זה לא דבר פשוט. מסתבר שהדבר אותו אנחנו הכי רוצים וצריכים הוא גם הדבר שאנחנו הכי מפחדים ממנו. הפרדוקס הזה בא לידי ביטוי במיוחד בתקופות משבר''.

מיכל ניב נהוראי. יח"צ,
מיכל ניב נהוראי/יח"צ

בימי הקורונה האינטימיות שלנו מאותגרת.

"במיוחד בימים אלו שאנחנו מצמצמים הוצאות הדבר היחיד כמעט שאפשר להשקיע בו בלי כסף בכלל זה האהבה שלנו. היחסים שלנו מבקשים השקעה של כוונה טובה ביטחון ונוכחות. זאת ההשקעה הכי מתגמלת שיש... זיכרו את זה לכבוד יום האהבה המתקרב."


''יש זוגות שעוברים בטוב את התקופה הזאת ומצד שני שמענו על עליה באלימות וקשיים בתוך המערך הזוגי. כמות השעות שאנחנו יחד במהלך היום גדולה מאי פעם ואין לאן לברוח. לא יוצאים לעבודה, לא מבלים עם לחברים, היחיד המבקש את ניפרדותו חווה הרבה שעות של ביחד. עבור מי שהזוגיות שלו בריאה, ה-''ביחד'' הופך לחגיגה ומי שהזוגיות שלו חווה חריקות וקשיים, הם מורגשים ומועצמים ביתר שאת בתקופה הזו''.

איזה תלונות או קשיים מגיעים אליך בתקופה הזאת?

"שמעתי אנשים שאומרים ש"אין לי דקה לעצמי, אני כל הזמן סביב הילדים ואשתי". מכאן שאחד הטיפים החשובים לתקופה הזו - הוא לדעת לתת אחד לשני מרחב גם בתוך היחד הביתי. רובנו גרים בבתים רגילים ואין ממש מקום להתרחק ולקחת שטח וזמן לעצמי. מכאן שיש להגדיר זמנים ברורים, שעה ביום שבה כל אחד יכול לקחת זמן עבור עצמו, לאגור כוחות ולחזור לביחד שפוי יותר. אבל חשוב לי לומר שקשר לא מגדיר את עצמו דרך הזמן שאנחנו לחוד. קשר מגדיר את עצמו ומתחזק בזמן שאנחנו יחד. אם נראה חדשות ונתרגז יחד על אותם דברים ונתעסק בקשיים ובשלילי לא זה מה שיעצים את הזוגיות שלנו. חשוב להישאר מעודכנים ומעורבים במציאות, אבל כדי לפגוש אדם באמת צריך לפנות לזה זמן, כמו פגישה שחשובה רושמים אותה ביומן, כך גם זמן זוגי רצוי שיהיה לו מקום מכובד בסדר היום שלנו. חשוב לי לציין כי זהו טיפ חשוב, לא רק בתקופות משבר".

מיכל ניב נהוראי. בלה שחר הלל,
מיכל ניב נהוראי/בלה שחר הלל

נשמע מעניין, אפשר עוד טיפ לימי הקורונה?

"בהחלט. טיפ אחד כפי שאמרנו הוא לפנות זמן איכות למשהו שעושים ביחד. טיפ שני הוא לשתף אחד את השני תוך הקשבה נדיבה, לא לשמור קשיים בבטן. להגדיל את מיכל הסבלנות, לבחור את ה"קרבות שלנו", וגם לצמצם ריבים, לא צריך לריב על כל כוס שנשארה בכיור או נעליים שנשארו בסלון.

"כדי שהביחד יהיה מוצלח אנחנו צריכים גם רגעים של נפרדות אבל לא הנפרדות קובעת את איכות הביחד אלא איזה תכנים אנחנו יוצקים לתוך זמן הביחד שלנו. אני ממליצה במיוחד בימים אלו להיות יותר סלחניים, לרווח, להכיל ולנשום. כאשר הערך העליון שלי הוא חיבור, כאשר אני מצליח לגייס יכולת לראות את האחר, קל יותר יהיה להפוך ההתנגדות להתמסרות''.

הייעוץ בקליניקה ''השפה הזוגית'' עובד בשלושה שרוולים:

1. השפה הזוגית - איך מתנהלת זוגיות בריאה בחיי יום יום.

2. שפת התשוקה - איך לומדים לדבר וליישם התשוקה ומיניות בחיים מחוץ למיטה ובתוכה.

3. שפת הכיסאות - איך מנהלים כאב. שיח שיש בו קושי. גם כזה שקשור בזוגיות וגם כזה שלא. כאשר תשבו על שני כיסאות אחד מול השני השיח יהפוך לשיח על 'צרכים שלי', במקום שיח האשמות. תלמדו לדבר על עצמכם: 'מה קשה לי, מה לא נוח לי, ומה אני מבקש .." השיח הופך רגשי יותר מאשר מתלונן או תוקפני. שיח עם מבט עיניים והקשבת הלב ואפילו מגע ידיים''.

מי מוזמן לקליניקה ?

קהל הלקוחות להם מיכל מעניקה שרות מתחלק לשלוש קבוצות: הקבוצה ראשונה היא ''פנויים ופנויות'' שיקבלו מענה לקראת לקשר חדש. ילמדו להכיר מחדש את ה"אני הזוגי" שלהם. הקבוצה השנייה היא ''בואו בטוב'' - זוגות שסקרנים לגבי הזוגיות שלהם שרוצים להעשיר ולשבח את הקיים והקבוצה השלישית ''זוגות במשבר'' - זוגות עם ענין לא פתור ביחסים כדוגמת קונפליקטים שחוזרים על עצמם או בחיי המין שלהם, חוסר חשק, פערים בתשוקה, שחיקה ביחסי המין ועוד. הפגישה הראשונה היא תמיד במחיר סמלי ואם יש קליק ומחליטים לעבוד יחד אז יוצרים התחייבות הדדית לתכנית עבודה של בין 5-10-12 מפגשים, בהתאם לצרכים שיש לזוג.

אז איך תגיעו להיות זוג קרוב, מיוחד ושופע קסם? איך תביאו את הדיאלוג הזוגי לרמה גבוהה? בשפה הזוגית תלמדו את שפת המגע, שפת הלב ושפת התקשורת - כך תלמדו לדבר "זוגית שוטפת".

''ככל שיהיו יותר זוגות אוהבים ומאושרים בעולם כך העולם הזה יהיה מקום טוב לחיות בו'' סיכמה את פני הדברים מיכל ניב נהוראי.

צרו קשר: 0504991428

שעות פעילות: תיאום מראש (אפשר גם ייעוץ דרך ZOOM).

מייל: michal1051@walla.co.il

פייסבוק

בשיתוף השפה הזוגית, בשיתוף השפה הזוגית
  • עוד באותו נושא:
  • זוגיות
4
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully