שיא הקיץ והמזגן לא מקרר? כך תפעלו

בימי הקיץ החמים אין כמו מזגן להחזיר את השפיות לאנשים ולצנן את האוויר. ללא מזגן אנחנו לא מצליחים לתפקד. כאשר המזגן שלכם מתחיל לגרום לבעיות ולא מקרר כפי שצריך ניתן לבצע מספר פעולות לפתור את העניין עוד לפני שמזמינים טכנאי מזגנים

בשיתוף יד הקור, בשיתוף יד הקור
29/07/2020
יד הקור מזגנים. יח"צ,
יד הקור(צילום: יח"צ)

דוד חיימוב טכנאי מזגנים מוסמך מחברת "יד הקור" מספר שישנם מספר לא קטן של קריאות שירות על תקלות פשוטות לכאורה, שתחזוקה קבועה הייתה ללא ספק מונעת את הבעיה. במאמר הבא אנו נעבור על מספר פעולות פשוטות שניתן לבדוק, אם ניסיתם את כל זה ועדיין המזגן לא מקרר, זה סימן שצריך לקרוא לעזרה, אבל לפחות תדעו שיש בעיה אמיתית.

עוד בוואלה!

כך תעשו את זה נכון: הגיע הזמן לתכנן את חופשת הקיץ

בשיתוף כאל

את השלט כיוונתם?

תתפלאו אבל לא מעט מהבעיות שאנו נתקלים הם בעצם לא תמיד בעיות וקשורות לתפעול של המזגן, לעיתים השלט מכוון על מצב אוורור או מצב ביניים וזקוק בסך הכל לכיוון קטן וסיימתם.

פילטרים ניקיתם?

אחת הבעיות הנפוצות ביותר שאנשים לא מודעים לה ונופלים בזה כל הזמן היא שאלת ניקוי הפילטרים. כלומר, הם יודעים שזה קיים אבל עדיין חושבים שאם לא נגעו במזגן כל החורף ורק מעט מהקיץ הקודם, הפילטרים לא צריכים ניקוי והם יפעלו בלי בעיה. כשהם סתומים מרב אבק ולכלוך ופיח ועשן וכל מה שחודר למזגן מבחוץ הם לא יכולים לזרוק את האוויר ואת הקור וזה בדיוק מה שמונע מהמזגן לקרר. טכנאי מזגנים יבדוק קודם כל את הפילטרים לפני שהוא בודק את המנוע כך שרצוי לנקות.

ניקוי נוסף מבפנים

למזגן נכנס לכלוך ממקורות נוספים מבחוץ שלא מתרכז בהכרח בפילטר. בתחתית החלק הפנימי יש תעלה שבה הלכלוך מצטבר יחד עם האבק וסותם לכם את הפתחים של המנגנון הפנימי. בדרך כלל רק טכנאי יודע איפה הוא נמצא ויודע איך לנקות אותו אבל גם אתם יכולים להעביר אצבע מבפנים בתעלה ולראות שהיא יוצאת שחורה. יש אפשרות לפרק גם את החלק הפנימי של המנגנון שיכולים לשטוף. אם אינכם יודעים איך לעשות זאת בקשו מהטכנאי לבדוק ולנקות ליתר ביטחון, כדי שהתקלה לא תחזור על עצמה שוב ובקיץ יהיה קריר שוב.

לוודא שפתחי האוור בחלל סגורים היטב

במיוחד בעונת הקיץ החמה, כאשר מפעילים מזגן ומשאירים דלתות או חלונות פתוחים, האפקטיביות צונחת משמעותית וכל מה שצריך לעשות זה לחסום את כל הפתחים שמהם בורח המיזוג. כשאוויר חם נכנס לחדר כל הזמן ולא אוטמים את החלל בסגירת חלונות ודלתות, המנוע מתאמץ יותר מדי ובסופו של דבר לא מצליח לקרר את החלל שאתם רוצים לקרר. שמרו על חלונות סגורים ותיהנו מהקירור.

בעיית הבעיות - מילוי גז

מזגן טוב שאין לו דליפות והוא מתוחזק כמו שצריך לא צריך מילוי גז בכל שנה. מרגע שקונים מזגן הוא מתפקד מצוין כל הזמן ולכן כל מה שצריך לעשות זה לוודא שאין דליפות. דליפות גז יכולות להיות מהמנוע ואת זה יכול לתקן רק טכנאי מזגנים. הוא בודק במד מיוחד את הלחץ של הגז בפנים ואם צריך הוא ממלא אותו. לאחר מכן הוא בודק היכן הדליפה ומתקן אותה כדי שלא תדלוף שוב. אחד הסימנים לכך שיש בעיה של גז היא כאשר המים מתחילים לנזול מהמזגן משום שהגז הדולף מקפיא אותו.

תקלה בכרטיס האלקטרוני של המאייד

גם כאן האיתור והתיקון של הבעיה תתבצע רק ע"י טכנאי מזגנים מוסמך, תקלה זו גורמת לסוללה לאבד את הרגישות שלה וכתוצאה מכך המעבה החיצוני לא יעבוד.

  • מזגנים
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully