פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אחסון תכולת דירה - מתי כדאי וכמה זה יעלה?

   יוצאים לטיול? חופשה ארוכה? מתכננים שיפוץ יסודי במרחב המגורים? בוודאי שתזדקקו לשירותי אחסון תכולת דירה כדי לצלוח את המשימה. הנה מדריך מקוצר שייסע לכם לבחור נכון

   אריזה (יח"צ , depositphotos)
   אריזה (צילום: depositphotos)

   מתי מומלץ לבחון שירותי אחסון תכולת דירה אל מול מכירת תכולת הדירה?

   על אף שנראה כי מדובר בעניין סובייקטיבי יש מספר מצבים המביאים להעדפת אחסון תכולת דירה על פני מכירתה:

   1. אחסון פריטי ירושה יקרי ערך רגשי וכספי שלא נמצא להם מקום בבית

   2. אחסון כלי רכב, פריטי אספנות, אוספים

   3. בעת תקופת שיפוצים התחומה בזמן

   4. בעת מעבר דירות כאשר קיים פער בין תאריך היציאה מהדירה הישנה לתאריך הכניסה לדירה החדשה

   5. בעת יציאה לטיול או העתקת מגורים לארץ זרה לזמן מוגבל

   6. כאשר מעוניינים בחלל אחסון נוסף לצורך פרטי או עסקי

   מהן עלויות האחסנה?

   ככלל עלויות האחסנה מושפעות ממספר מרכיבים: היקף האחסנה, משך זמן האחסנה, ביטוח תכולה, ספק השירות, עלויות שירותים נלווים.

   היקף האחסנה

   החל ממספר ארגזים ועד דירות ארבעה חדרים, חמישה חדרים ואף יותר. העלויות הממוצעות נעות בין 300 ₪ לחודש לתכולה של 40 ארגזים, 400 ₪ לדירת חדר, 600 ₪ לשני חדרים וכן הלאה. כאשר האריזה נעשית בצורה חכמה ניתן להקטין את עלויות האחסנה. למה כדאי לשים לב? שהתשלום נעשה על שטח האחסון עצמו ולא על "אוויר" כך שניתן לאחסן את התכולה באופן בטוח תוך נגישות מלאה לכל ארגז וארגז. ולמה עוד כדאי לשים לב? לעיתים הצעות שלכאורה נראות אטרקטיביות בהיבט המחיר אינן כאלה בפועל והדבר בא לידי ביטוי במחסנים שאינם מתאימים לאחסנת התכולה או סובלים מהזנחה.

   משך זמן האחסנה

   תקופות אחסנה ארוכות מזכות בהטבת מחיר ולכן מומלץ לבקש הצעת מחיר בהתאמה לצורך ממחלקת שירות הלקוחות של חברת השכרת המחסנים. כדאי לדעת שברוב המקומות קיימת דרישה לתקופה ראשונית בת חודש ימים.

   ביטוח תכולה

   חברות אחסנה מקצועיות מצוידות בביטוח תכולה המחייב אותן בהיבטים של אבטחת הציוד, יחד עם זאת כאשר מאחסנים פריטים יקרי ערך כמו אומנות, כלי רכב נדירים, או פריטי אספנות יוצאי דופן מומלץ להצטייד בביטוח תכולה מותאם, שעלותו מושפעת מסידורי האבטחה במחסנים שנבחרו.

   ספק השירות

   בעלויות האחסנה נכללים סעיפים נוספים כמו עלויות שינוע הסחורה מבית הלקוח / בית העסק למחסן, עלויות האריזה (רכישת קרטונים, חומרי אריזה) עלות של מנעול (לעיתים חברת ההשכרה דורשת מנעול יקר יותר ממה שתוכנן) ואף עלויות אחזקה (אם אלו לא נכללות בחוזה השכירות ) העדיפו לבחור בשירותיו של ספק שירות הממוקם במרכז הארץ בנגישות גבוהה לתחבורה ציבורית ולתחבורה פרטית, המציע חניה במקום ללקוח, וכולל בשירותו את עלויות האבטחה ואחזקת המחסן לרבות אוורור, ניקיון, הדברה תקופתית, גדר, וידאו במעגל סגור והיתרים עדכניים התואמים את מהות השימוש מטעם הרשויות השונות.