מה הקשר בין הלוואה חוץ בנקאית ו-BDI שלילי

למרות שלבנקים אינטרס לספק אשראי ללקוחות פרטיים, במקרים בהם דירוג ה-BDI שלהם שלילי הם יסרבו לעשות זאת. גם גופים חוץ בנקאיים יעלו את הריבית במקרה כזה. שירות קפטן חיסכון יסייע להיחלץ מהמצב

בשיתוף קפטן חיסכון
16/07/2020
מחשבון. yayimages,
מחשבון ריבית(צילום: yayimages)

בעידן בו אנו חיים, כמעט כל אדם, אפילו האמיד ביותר, נזקק בשלב כלשהו בחייו לאשראי חיצוני, או במילה אחרת - הלוואה. הסיבות רבות ומגוונות, בין אם זה להוצאות פתאומיות, רכישות והשקעות חשובות, או לעיתים גם לכיסוי חובות.

כיום בישראל, אפשרויות המימון הן מגוונות מאוד ויש אפשרות לבחור בין הלוואות שונות עם תנאים טובים יותר וטובים פחות. חשוב לדעת שהמגזר הפרטי הינו הסקטור העיקרי שהמוסדות והבנקים פונים אליהם. מדובר בלקוחות בעלי חשבון פרטי שמנוהל לטובת חיי היום יום ומשק הבית שלהם.

מלבד פתרונות האשראי לשימוש הצרכים הפרטיים, אותם אנו מבצעים בחשבונות בנק מסודרים או בכרטיסי אשראי, ניתן להשתמש גם בפיתרון של הלוואה חוץ בנקאית, אשר תספק פיתרון מימון מחוץ למסגרת האשראי הרגילה שלנו בבנק. אולם, לאחרונה נכנסה לישראל שיטת דירוג אשראי חדשה הבוחנת כל אדם ואדם באופן פרטני ע"י דירוג אשראי בשם BDI. במאמר זה נסביר מה הקשר בין הלוואה חוץ בנקאית ו-BDI שלילי.

עוד בוואלה!

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל

הלוואות מגופים חוץ בנקאיים

אחת האפשרויות הפופולריות ונפוצות ביותר בשנים אחרות, הינה בקשת הלוואה פרטית מהבנק שלכם. עם זאת, עם השנים האשראי חוץ בנקאי הפך לתופעה מאוד פופולרית בגלל הקשחת של תנאי ההלוואות לפרטיים הבנקאיות.

קיימים יתרונות רבים לקבלת הלוואה מגופים חוץ בנקאיים:

• ראשית, הלוואות מגופים חוץ בנקאיים הן גמישות הרבה יותר לעומת הבנקים הקשוחים יותר. יש סיכוי גבוה יותר להשיג הלוואה זו מאשר בנקאית.

• שנית, הלוואה חוץ בנקאית מאפשרת לכם לפרוס את האשראי על תקופה ארוכה, וכך התשלום החודשי נמוך יותר.

• יש אפשרות לבחור בין מסלולים שונים ומגוונים המתאימים לכל לקוח פרטי.

• והכי חשוב - גופים חוץ בנקאיים מאפשרים להשיג הלוואה ללקוחות פרטיים שקיבלו סירוב מהבנק.

מה צריך לקחת בחשבון?

מטרת ההלוואה

חשוב להיות ממוקדים כאשר ניגשים לקבל הלוואה, ולתכנן היטב את התנאים שלה - מה שקשור ביחס ישיר למטרה שלה. כך למשל אם תכננתם שיפוץ ובעבורו אתם לוקחים הלוואה, יש להעריך מראש עד כמה שניתן את הסכום הצפוי להוצאה ואולי אפילו מעט מרווח לסטיות.
מספר התשלומים וגובה כל החזר

מומלץ מאוד לתכנן מראש גם כאן ולנסות לצפות לטווח רחוק - האם לפרוס את החזרי ההלוואה על פני שנים רבות או לטווח קצר יותר? יש לקחת בחשבון הוצאות עתידיות גדולות הצפויות לכם, וכן להשאיר מרווח לדברים בלתי מתוכננים אשר יכולים להעיב על היכולת שלכם להחזיר את תשלומי ההלוואה. כך גם לגבי גובה ההחזר החודשי.

כיצד דירוג BDI שלילי משפיע על הריבית ומה הפיתרון של קפטן חיסכון

מבחינת הבנקים, הביטוחים וחברות האשראי, משתלם מאוד להעניק מימון עבור לקוחות פרטיים כאלה או אחרים, אך לעיתים בעקבות דירוג BDI שלילי הם אינם מאפשרים ללקוח לקבל הלוואה. לעומת זאת בענף ההלוואות החוץ-בנקאיות רבים מאנשים אלה זוכים לקבל הלוואה, אולם בריביות גבוהות מאוד. הפיתרון של קפטן חיסכון למכשול זה, הוא שירות של מחיקת BDI שלילי. המומחים של קפטן חיסכון דואגים להפוך את דירוג האשראי של הלקוח לחיובי, ועוזרים לו לצאת לדרך כלכלית חדשה.

לסיכום

יש לברר את כל הפרטים ותנאים של הלוואות לפרטיים בין אם מדובר בהלוואה בנקאית או חוץ בנקאית, על מנת לבחור את התנאים המתאימים לכם ביותר. במידה ואתם זקוקים לטפל בדירוג האשראי שלכם, המומחים של קפטן חיסכון ישמחו לעזור לכם במחיר הוגן.

  • אשראי
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully