בריכה בבית? כל מה שצריך לדעת

מזג האוויר במדינת בישראל בימי הקיץ נעשה לוהט יותר משנה לשנה. כתוצאה מכך בריכות השחייה הפרטיות, שכבר ממזמן לא נחלתן הבלעדית של האלפיון העליון, צוברות תאוצה בקרב אנשים רבים המחזיקים בבעלותם בית עם חצר. לנוכח פתיחת עונת הרחצה, עשינו לכם סדר בכל מה שצריך לדעת

  • בריכות
בשיתוף לוקס פול, בשיתוף לוקס פול
בריכה (צילום: יח"צ, יח"צ)

שוחחנו עם מנכ''ל חברת ''לוקס פול שרותי מים'', אחת מהחברות המובילות בישראל לבנייה, התקנה ואחזקת בריכות שחייה, ושמענו ממנו את כל מה שצריך לדעת על עולם הבריכות הפרטיות.

ראשית, הקמה של בריכת שחייה בחצר הבית דורשת תהליך תכנוני במהלכו יש לקחת בחשבון פרמטרים שונים:

גודל - את גודל שטח החצר יש לחשב לפי הצורך שלכם, האם תעדיפו בריכה המשתרעת על רוב השטח, האם תרצו לשלב פינות ישיבה או מדשאה.

הצורך והשימוש בבריכה - אם ישנם שחקנים מקצועיים או ספורטאים המשתמשים בבריכה למטרות אימון יש לקחת זאת בחשבון. אם ישנים ילדים קטנים יש לבצע התאמה בעומק הבריכה כדי לאפשר להם לשחות במים רדודים. למתפנקים שבינינו, אפשר ליצור משטח רביצה או בריכת זרמים.

צורה -כיום ניתן לעצב בריכות במגוון רחב מאוד של צורות, כך שתוכלו לעצב את הבריכה כרצונכם.

תשתיות - יש לקחת בחשבון האם יש באזור בו תוקם הבריכה תשתיות חשמל ומים או שיש צורך בהכנות מיוחדות.

היתר בניה - במידה ויש בכוונתכם להקים בריכה שהיא מבנה קבוע בשטח, יש לגשת לרשות המקומית ולהנפיק היתר בניה מתאים, זהו תנאי הכרחי להתחלת העבודות להקמת הבריכה.

משקל הבריכה - אם הבריכה ממוקמת על גג או מרפסת יש להתייעץ עם מהנדס מוסמך לקבלת אישור על כך שהגג או המרפסת מסוגלים לשאת את עומס הבריכה והמתרחצים.

עלויות - בחישוב עלויות, יש לקחת בחשבון את עלויות הקמת הבריכה עצמה, אביזרים נלווים, חשמל, חימום במידת הצורך, פיתוח סביבת הבריכה ותחזוקה שוטפת.

לאחר שכל הפרמטרים הללו נלקחו בחשבון, בסופו של תהליך התכנון יש לבחור את סוג הבריכה הרצויה. ישנן מספר אופציות להקמת בריכה ביתית בחצר הבית.

עוד בוואלה! NEWS

יש לכם 10 דקות ואתם רעבים? יש לנו בדיוק את מה שאתם צריכים

אבי ביטון
לכתבה המלאה
בריכת בטון (צילום: יח"צ, יח"צ)

בריכה ביתית מבטון

בריכת בטון היא בעלת יכולות העמידות הגבוהות ביותר מבין בריכות השחייה הפרטיות. מדובר במבנה קבוע הדורש היתר בנייה מתאים. הבריכה נבנית בקפידה על ידי תכנית אדריכלית מסודרת. מעבר לעמידות, לבריכה פרטית מבטון יש יתרונות נוספים - גמישות עיצובית המאפשרת להתאים את גודל הבריכה ועיצובה בהתאם להעדפה אישית של הלקוח, כך שתשתלב נהדר בחצר הבית שלכם.

בריכה מתועשת (צילום: יח"צ, יח"צ)

בריכה ביתית מתועשת

בריכת מתועשת היא מבנה קבוע שעשויה מבטון ומקונסטרוקציות פלדה ויריעות PVC. שילוב החומרים הללו מעניק לבריכה יכולות עמידות גבוהות לצד תחזוקה שוטפת פשוטה יחסית. את הבריכה המתועשת ניתן לעצב על פי בחירתו של הלקוח, וזמן הקמתה קצר יחסית - בין מספר ימים עד לשבועות בודדים מהתחלת הבנייה ועד להקמתה.

בריכת פיברגלס (צילום: יח"צ, יח"צ)

בריכה ביתית פיברגלס

בריכת פיברגלס היא בריכה המוקמת כמבנה קבוע, ניתן להציב אותה כבריכה עילית או חפורה באדמה. הבריכה מיוצרת במפעל באמצעות תבנית ייעודית בהתאם להעדפת הלקוח. לאחר היצור, הבריכה מותקנת בבית הלקוח תוך מספר ימים בודדים. בריכת הפיברגלס היא הזולה ביותר מבין בריכות השחייה הקבועות. עם זאת, עמידותה גבוהה יחסית והיא מחזיקה מספר שנים באמצעות תחזוקה פשוטה.

תכנון ובניית בריכות שחייה דורשים מומחיות, ידע וניסיון רב, לכן מומלץ לשכור את שרותיהם של חברה בעלת מוניטין המעניקה תקופת אחריות ממושכת עבור דגמי הבריכות השונים.

לאתר לוקס פול

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully