פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סוניגו שילוח בינלאומי סוקרת: רילוקיישן בתקופת הקורונה

   סוניגו (יח"צ)
   רילוקיישן (צילום: סוניגו שילוח בין לאומי)

   הקורונה השפיעה על החיים של כולנו. גם לאחר שהגל הראשון בישראל חלף, וכשעוד ועוד מדינות חוזרות לפעילות מלאה או כמעט מלאה, סביר להניח שנידרש להמשיך לקחת בחשבון את הנגיף החדש בהחלטות רבות. בפרט מעניין להבין כיצד באה לידי ביטוי המגפה הגלובלית באחד התחומים הבולטים בעשורים האחרונים, הרילוקיישן - בעזרת המומחים של חברת השילוח המובילה סוניגו.

   גידול משמעותי בחזרה לארץ - והצורך להשלים את התהליך במהירות

   בימים הראשונים של 2020 וירוס הקורונה עוד נתפש על-ידי רבים כבעיה שמוגבלת לשטח סין. בחברות השילוח הגדולות היה ברור כבר אז כי תיתכן מציאות חדשה, מורכבת, ועל כן יש להיערך לקראתה.

   בשלב הבא, לאחר שכבר הוטל סגר מלא על ערים במחוז חוביי ובמקביל החלו להצטבר דיווחים על הגעת הנגיף למדינות אחרות, החלו לא מעט ישראלים ברחבי העולם לבחון את אפשרות החזרה לארץ - ובהקדם האפשרי. מגמה זו התעצמה כשמשרד הבריאות הודיע כי הוא שוקל לסגור את גבולות המדינה. באופן טבעי רק חברות שילוח בינלאומי עם ניסיון רב ויכולות תכנון וביצוע גבוהות יכלו להבטיח, וגם לקיים, השלמת פרויקט מורכב שכזה עוד לפני כניסתן לתוקף של המגבלות החמורות.

   בסך הכל חזרו לארץ בתקופת הקורונה כ-500,000 ישראלים. על סמך הערכות אנשי המקצוע במשרד הפנים, כ-70,000-80,000 מתוך השבים לישראל עשו זאת לאחר שהות ארוכת טווח - כולל אקדמאים רבים, אנשי עסקים ועובדים בתחום ההיי-טק שהעדיפו לעזוב את ארצות הברית ואת מדינות מערב אירופהעקב המצב החמור בהן.

   עצירה כמעט מלאה של היציאה לרילוקיישן - והבנה שהגלובליזציה חזקה מכל נגיף

   עקב הקורונה, ולנוכח העובדה שהטיסות היוצאות מישראל והנכנסות לישראל נפסקו כמעט לחלוטין במהלך חודש מרץ, תוכניות רבות לרילוקיישן הוקפאו בכל העולם. הרבה מן מהחברות שמעבירות עובדים עצרו את המעברים באופן מידי. בנוסף רוב משרדי הממשלה בעולם עצרו מעברים של דיפלומטים. באופן כללי הופיעו לא מעט סימני שאלה סביב הגלובליזציה, ובעיקר לגבי תנועה חופשית ובהיקפים משמעותיים בין מדינות. מצד אחד הכמות העצומה של הטיסות בימינו היא זו שאפשרה לנגיף להתפשט לכמעט כל פינה בכדור הארץ תוך זמן קצר מאוד. מצד שני כדאי לזכור שגם בימי הביניים מגפות עברו ממדינה למדינה, וחשוב מכך, שהגלובליזציה אחראית במידה רבה גם להשתלטות היעילה על ה-COVID-19, בזכות היכולת לשתף ידע יקר ערך במהירות.

   בהתאם ניתן לזהות לקראת החזרה לשגרה, וליתר דיוק המעבר לשגרה חדשה שכוללת צעדים שונים למניעת התפרצות נוספת של הקורונה, גידול בולט במידת העניין ברילוקיישן. מגמה זו מוזנת על-ידי שני מקורות: מי שכבר שקלו רילוקיישן ואולי אף החלו לתכנן את השינוי המקיף ואז נאלצו להקפיא את התוכניות, ומי שבעקבות המשבר זיהו הזדמנויות מעניינות עבורם מעבר.

   גם חברות וגם ממשלות (בעיקר משרדי החוץ הזרים) חזרו להעביר שליחים ודיפלומטים בשבועות האחרונים

   הזינוק הצפוי בביקוש לשירותי שילוח בינלאומיים

   הנעת התהליך שבסופו חיים לפרק זמן כזה או אחר בחו"ל, על כל היתרונות שבכך, מייצרת כמובן גם עלייה בהתעניינות בשילוח בינלאומי. ישנם שני גורמים נוספים שמובילים להערכה כי צפוי זינוק של ממש בביקוש לשירותים אלה, שבלעדיהם קשה עד בלתי אפשרי לממש אופציית מעבר בין מדינות לטווח ארוך יחסית: הקיץ שכבר נמצא מעבר לפינה וגל העלייה הצפוי לארץ.

   המחשבה של יהודים רבים על עליה או חזרה לישראל נובעת בעיקר מדעה חיובית על ההתמודדות שלנו עם המשבר. לפי משרד הקליטה והסוכנות היהודית גם חשש מפני עוינות כלפי האוכלוסייה היהודית תורם לרצון לעלות. אם בשנה "רגילה" מגיעים לישראל כ-35,000 יהודים, יש המעריכים כי עד סוף 2020 יבואו לכאן לא פחות מ-100,000 בני אדם.

   הקיץ הוא תמיד עונה חמה בתחום השילוח. חלק גדול מהישראלים שעושים רילוקיישן הם בעלי משפחות, ועל כן הם נוטים לאפשר לילדים לסיים את שנת הלימודים במסגרת המוכרת ורק אז לעבור למקום אחר לגמרי או חזרה לישראל. באופן דומה ישנו רצון לתזמן את החזרה לארץ כך שהפעוטות, הילדים וגם בני ובנות הנוער ישתלבו בגנים ובבתי הספר כבר בתחילת ספטמבר. כשמוסיפים על כך את ההעדפה המובנת לשינויים כשמזג האוויר לא מהווה מכשול, מובן לחלוטין מדוע הקיץ הקרוב, קרוב לוודאי, יתאפיין בפעילות אינטנסיבית של חברות השילוח - ולכל מי שנזקק לשירות שכזה מומלץ להיערך בהתאם.

   חשיבות המקצוענות בעידן של אי ודאות ממשית

   בנקודת הזמן הנוכחית - אמצע מאי, כשהכלכלות שבות לפעילות תקינה והשמיים צפויים להיפתח בהדרגה - המאפיין הבולט ביותר בתחום הרילוקיישן הוא עניין ובדיקת היתכנות ועדיין לא יישום בפועל. יחד עם זאת בשל הביקוש הרב לשירותי שילוח בינלאומיים מומלץ לא לדחות את תכנון השילוח הבין לאומי.

   גם בימים "רגילים" רק תכנון יסודי של המהלך המורכב מבטיח מעבר קל ונטול תקלות. בעידן שבו ישנה אי ודאות ממשית, מתחדד הצורך בתשומת לב רבה לכל פרט ופרט, ובפרט לסוגיית שינוע כל תכולת הבית אל ומישראל . כמו כן חשוב במיוחד להפקיד מלאכה מורכבת זו אך ורק בידיים מקצועיות ומנוסות מאוד. כשהביקוש לשירותיהן של חברות השילוח צפוי לעלות במידה ניכרת, ולמעשה כבר נמצא במגמת עלייה, מי שיתמהמה עלול לגלות שהחברות המובילות כבר עמוסות בתאריכים מסוימים.

   עוד כדאי לקחת בחשבון את העובדה שגם באוניות המטען, במרכזים הלוגיסטיים ובנמלים השונים בארץ ובעולם עלול להיווצר עומס כבד - סיבה טובה נוספת להתחיל להזיז את גלגלי הרילוקיישן או החזרה לארץ. השירות של סוניגו כולל טיפול מקצועי בכל הנושאים הרלוונטיים עבורכם: אריזה מוקפדת של כל הרכוש שתרצו לקחת אתכם, הובלת התכולה מהבית שלכם ועד ליעד תוך הקפדה על עדכון שוטף שלכם לגבי ההתקדמות, פריקה מיומנת ויעילה, פתרונות אחסון מאובטחים ומתועדים היטב, וכן סיוע בפן הבירוקרטי (למשל עמילות מכס) ובהתאקלמות באופן כללי (לרבות שכירת רהיטים נחוצים לתקופת המעבר, מציאת מסגרות מתאימות לילדים, התקנת תשתיות תקשורת, ייעוץ לגבי מיסוי ועוד).

   שירותי הרילוקיישן ניתנים על בסיס ניסיון של למעלה מ-30 שנה, היכרות עם ספקים מובחרים בכל היבשות, בקיאות רבה שמייצרת פתרונות אפקטיביים לכל צורך גם כשמתרחשים שינויים בלתי צפויים, התאמה מוחלטת לדרישות העדכניות לאור הקורונה, אחריות מלאה ומחויבות לכל לקוח - כך שתוכלו להיות בטוחים שהמעבר גם יושלם בהצלחה וגם ייזכר כחוויה נעימה.

   חוזרים לישראל? צרו קשר עם המומחים לרילוקיישן בסוניגו!

   לאתר

   sales@sonigo.com

   טלפון לשאלות ולייעוץ 08-6111222