וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביה"ח כרמל השיק מרפאת אונליין לחולי סרטן המטו-אונקולוגים

בשיתוף בית חולים כרמל, בשיתוף בית חולים כרמל

23.3.2020 / 11:19

לראשונה בישראל ישנה מרפאה ייעודית שכזאת. ד"ר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי, "בתקופת הקורונה מדובר בבשורה חשובה ביותר לחולים ההמטולוגים. החולים יוכלו להישאר בבית בסביבה בטוחה ואנחנו נעניק להם את השירות ברמה הגבוה ביותר"

מרכז רפואי כרמל מקבוצת הכללית הפעיל לראשונה שירות אונליין מתקדם עבור חולים המטו אונקולוגים ולמטופלים עם בעיות קרישה.

ד"ר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי בכרמל מציין כי החשש של המטופלים להגיע לסביבת בית החולים לקבלת טיפול רפואי בעקבות נגיף הקורונה, יחד עם החובה שלהם לקבל טיפול וייעוץ רפואי שהוא קריטי עבורם הביאו את מרכז רפואי כרמל להאיץ את פיתוח השירות.

"מדובר בחולים עם מערכת חיסונית מאוד חלשה ורגישה, וככל שנוכל להעניק להם שירות רפואי ומקצועי מרחוק באמצעים טכנולוגיים כן ייטב לכולנו", אומר ד"ר פרייס.

ד"ר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי. אלי דדון,
"ככל שנוכל להעניק להם שירות רפואי ומקצועי מרחוק באמצעים טכנולוגיים כן ייטב לכולנו". ד"ר מאיר פרייס/אלי דדון

במסגרת השירות החדש שהושק היום בכרמל, ד"ר פרייס דיבר עם אחד ממטופלי המכון לראשונה באמצעות מערכת האונליין המתקדמת תוך שימוש באפליקציה ייעודית מאובטחת

ד"ר פרייס ראה את המטופל באמצעות הטלפון הנייד שלו, התרשם ממצבו הרפואי והפיזי וניהל איתו שיחה פתוחה שהרגיע אותו. תוך כדי השיחה נכנס ד"ר פרייס לתיק הרפואי האישי של המטופל, עדכן אותו בתוצאות הבדיקות האחרונות שהוא עשה, רשם לו תרופות חדשות והזמין אותו להמשך מעקב, כשהכל מתועד בצורה מסודרת בתיק הרפואי הממוחשב של המטופל.

במסגרת השירות והטיפול אותו מעניקה מרפאת האונליין לחולים המטו אונקולוגיים ולחולים הסובלים מבעיות קרישת דם. יכול הרופא לראות תוצאות ולשלוח בדיקות דם חדשות. לאזן את תסמיני המחלה אצל החולה, להקל עליו את ההתמודדות עם תופעות הלוואי ואפילו לרשום לו תרופות ביולוגיות חדשות הניתנות בכדורים.

למטופלי האונליין נחסכים בעיות חניה, טרטור, בזבוז זמן יקר והגעה מיותרת לבית במיוחד בתקופה רגישה לזיהומים כמו בימים אלו עם נגיף הקורונה.

ד"ר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי. אלי דדון,
למטופלי האונליין נחסכים בעיות חניה, טרטור, בזבוז זמן יקר והגעה מיותרת לבית במיוחד בתקופה רגישה לזיהומים כמו בימים אלו עם נגיף הקורונה. ד"ר מאיר פרייס/אלי דדון

ד"ר שרון אלרעי סגנית מנהל ביה"ח וממנהלות פרויקט האונליין בכרמל מציינת כי לכללית מגוון רחב של שירותי אונליין לטובת הקהילה אולם בבתי החולים בישראל שירותי האונליין עדיין לא מפותחים מספיק.

"היינו הראשונים בישראל לפתח ולהשיק את פרויקט "מרדים אונליין" ואנחנו שמחים על השקת שירות נוסף מבית החולים לטובת המטופלים שלנו".

קרן מרום מנהלת השירות וממנהלות שירות האונליין בכרמל מציינת כי לאור הצלחת שירותי האונליין בכרמל מתוכננות בקרוב להיפתח מרפאות אונליין נוספות בכרמל בניהן, מרפאה לטרשת נפוצה, מרפאה ריאומטולוגית ומרפאות נוספות. שותפים לפרוייקט האונליין ד"ר מונא בלאן וליאת דיזנגוף אחראית התפעול במכון.

ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל אומר כי "שירותי האונליין החדשים בכרמל מאפשרים לנו בעת הזאת המשך מעקב ומתן שירות רפואי מצוין למטופלים, חיסכון בטרטור החולים, כל זאת תוך שמירה על התנהגות בטוחה למטופלים ולצוות המטפל בעידן הקורונה".

בשיתוף בית חולים כרמל, בשיתוף בית חולים כרמל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully