וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נועם קוריס - קבלו נוסחה למיליון הראשון

בשיתוף נועם קוריס, בשיתוף נועם קוריס

30.1.2020 / 13:20

לא צריך כישורים מיוחדים - באמצעות השקעות פשוטות יש דרך קלה ופשוטה להגיע למיליון שקל. הנה הנוסחה

עו"ד תביעה ייצוגית נועם קוריס. יח"צ,
נועם קוריס/יח"צ

מסתבר שיש נוסחה מדעית איך להגיע למיליון הראשון, קראתי באיזה ספר שאינני זוכר את שמו, הסבר פשוט ומתמטי איך כל אחד יכול להיות מיליונר, על ידי היצמדות לתוכנית קלה ובטוחה. הנוסחה לפי אותו הספר אינה לוקחת סיכונים מיותרים והיא עובדת על חשבון פשוט ותפיסה לפיה 10% תשואה לשנה בממוצע על הכסף הינה עניין בהישג יד, שלא דורשת כישורים מיוחדים.

לפי אותה הנוסחה, שמבטיחה לכל אחד שהוא יכול להיות מיליונר, ולפיה אם נשקיע 100 אלף שקל בריבית של 10% לשנה, ונוסיף לכך עוד פחות מ- 40 שקל בכל יום, נוכל תוך בערך 15 שנים להיות בעליהם של מיליון שקל, ללא סיכון וללא ספקולציות.

אלברט אינשטיין צוטט כמי שאמר "ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל. מי שמבין זאת, מרוויח. מי שלא - משלם" הוא אכן ידע על מה הוא מדבר… הקפיצות ברווחים, לאורך זמן, כאשר לא נוגעים בכסף ונותנים לו לצבור ריבית על ריבית, יגרמו גם לסכום צנוע לטפס למימדים מפחידים. נשאר רק לראות כיצד משלבים אותם יחד כדי להגיע לנוסחה מדעית שתייצר לכם מיליון דולר עד לפרישה.

בדקתי אותו ואתם מוזמנים לבדוק אותי. באמצעות מנגנון הריבית דריבית שלרוב שמורה לבנקים אך בפועל פתוחה בפני כל אדם, נוכל להחזיק בכמעט 140,000 שקל אחרי שנה אחת, בכ- 170,000 שקל אחרי שנתיים, בלמעלה מ- 200,000 שקל אחרי שלוש שנים ואם תמשיכו בחישוב, תגלו שתוך בערך 15 שנים אתם כבר מיליונרים.

נוסחה לצבירת הון

שימו לב לנתונים הבאים

כך תגיעו למיליון שקל. יח"צ,
כך תגיעו למיליון שקל/יח"צ

העמודה הימנית מציינת את הגיל בו התחלתם להשקיע, העמודה השמאלית מציינת כמה כסף אתם צריכים להפריש בכל חודש ולהשקיע אותו, כדי שעד שתגיעו לגיל 65 תצברו סכום של מיליון (זה יכול להיות בדולרים או בשקלים, המתמטיקה לא משתנה(.

הערה חשובה: הנתונים הללו יהיו נכונים, תחת ההנחה, שהצלחתם להניב תשואה שנתית של 10% בממוצע - אם התשואה הממוצעת שלכם לאורך זמן תהייה פחותה מכך, לא תגיעו למיליון. במידה ותשיגו תשואה שנתית ממוצעת של יותר מ-10%, אתם תעברו את המיליון, ובגדול. (ואפשר לעשות את זה - התשובה איך - בסוף הכתבה )כמובן, שאם תכפילו את סכום ההשקעה החודשית שלכם, אתם תגיעו לסכומים אסטרונומיים ממש, מעבר לכל החלומות שלכם).

לקבלת הצעות על השקעות

בכל מקרה, בהתחשב בעובדה שבבנקים לא מקבלים כבר כמעט כלום על חסכונות ולאור שהבורסה ושוק ההון נתפסים אצל רבים מאיתנו כמסוכנים, הרי שמנגד, קיימות הרבה אפשרויות השקעה היום, החל ממתן הלוואות חברתיות שנתפס כתחום בטוח יחסית, בשנתיים האחרונות קמו גופים למתן "הלוואות חברתיות" כמו "בלנדר" הגופים האלה מציעים הלוואות לציבור הרחב (החל מ-4.5 אחוזים לשנה), והם אטרקטיביים גם למשקיעים, להם מבטיחים מינימום של כ-6 אחוזים לשנה - ריבית טובה בהרבה מכל השקעה במסלול בנקאי או מסלול שמרני בשוק ההון, רק חשוב לציין, שמתוך התשואה המובטחת עוד גובות הפלטפורמות עמלות, כך שלפחות מניסיוני, נותר בידי המשקיע לאחר גם הפקדה ל'קרן הביטחון' המוצעת על ידי האתר, תשואה של פחות מ-4%.

פתרון אפשרי נוסף הנו רכישת חניה והשכרתה, לאחרונה נמכר מקום חניה בבניין משרדים הסובל ממצוקת חניה כמו כל מרכז תל אביב, בכ-160 אלף שקל, והוא מושכר ב-900 שקל לחודש - תשואה ברוטו של כ- 7 אחוזים.

הבעיה היכולה לצוץ - חניות למכירה בבנייני משרדים בתל אביב הן מצרך נדיר. ככל שמתקדמים אל ערים אחרות במרכז ניתן לרכוש חניות בבנייני משרדים גם ב-40 עד 50 אלף שקל (חולון, הרצליה ועוד) ולהשכירן ב-400-300 שקל לחודש ואף להשיג תשואות גבוהות יותר. איפה מוצאים חניות למכירה? בלוחות הנדל"ן באינטרנט, אצל מתווכים העוסקים בנדל"ן מסחרי וכו'. חשוב לומר שעל פי החוק אסור להעביר חנייה רשומה בטאבו לידיים אחרות (שכן היא חלק ממבנה המגורים), בנוסף מדובר בעסקת מקרקעין לכל דבר ועניין ולכן היא חייבת במס רכישה, הסכמים מפורטים ואם מדובר בעסק, גם בתשלום מע"מ.

אפשרות נוספת אשר יכול להיחשב בטוחה, הינה הלוואה להאצת צמיחה של עסקים יציבים וקיימים, ללא מתווכים ופלטפורמות, והמדובר בהשקעה שיכולה להניב בין 8% ל-10% אחוזי ריבית לשנה, בצורת תשואה מובטחת ומגובה בערבויות, ובתשלומים קבועים וידועים מראש, אשר מאפשרים למשקיע שליטה בהשקעתו.

כתבה זו אינה מהווה ייעוץ או המלצה לביצוע השקעות ואשמח אם תספרו לי במייל kurislaw@gmail.com על כל הצעת השקעה מעניינת שאתם רוצים להציע או שבה נתקלתם, ושלא סקרתי כאן.

עו"ד נועם קוריס בוגר תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות' עורכי דין עוסק במשפט מסחרי מאז שנת 2004

ועוד כמה מאמרים שכתבתי:

עו"ד נועם קוריס - כותב במקור ראשון
עו"ד נועם קוריס - כותב בערוץ 20

בשיתוף נועם קוריס, בשיתוף נועם קוריס
  • עוד באותו נושא:
  • השקעות
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully