וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משכנתא לסגירת חובות - אחרי שהבנק כבר סירב

בשיתוף מרטין בוקסדורף, בשיתוף מרטין בוקסדורף

9.12.2019 / 9:28

לפעמים נכנסים לצרות כלכליות ודרושה עוד הלוואה מהבנק כדי לכסות על החובות. מה עושים במקרה שהבנק לא רוצה לקחת את הסיכון?

מרטין בוקסדורף. יח"צ,
מרטין בוקסדורף/יח"צ

כאשר צריכים משכנתא לסגירת הלוואות זה ככל הנראה המצב הכי רגיש שיכולים להיות בו. צריכים כסף לסגור חובות, המצב לחוץ ואין הרבה סבלנות או זמן לבזבז, הבנקים מתחילים להערים בעיות ושולחים אותך לחפש בבנקים אחרים.

בדיוק בשביל זה אני כאן, התפקיד שלי הוא להיכנס במצב הזה ולהגיע לכך שהבנק שלכם יאשר משכנתא או בנק אחר יאשר את המשכנתא. זה מה שאני עושה בעשר השנים האחרונות, זה התפקיד שלי וזה בדיוק מה שאני אעשה בשבילכם.

מה ההבדל בין משכנתא לדיור לבין סגירת חובות?

האמת היא שההבדל הוא גדול מאוד. משכנתא שמיועדת לרכישת נכס היא מצב שבו הבנק רוצה לקבל לקוח חדש, הוא מקבל בית לתוך המאגר שלו, אתם משעבדים את הבית ומקבלים את הכסף.

לעומת זאת, כאשר כבר יש לכם בית או משכנתא ואתם באים לבנק בפעם השנייה כדי להגדיל את המשכנתא, אתם כבר לקוחות קיימים (שתמיד זוכים ליחס פחות טוב) ולמעשה אתם רוצים להגדיל את הסכום שמשועבד כנגד הבית.

הבית למעשה נשאר אותו דבר (גם אם הערך שלו עלה) ורוצים לקחת יותר כסף כנגד הבית. לכן הבנקים בלשון המעטה, לא רוצים לתת משכנתאות לסגירת חובות. חלק מהבנקים ממש אומרים שהם לא מעוניינים לתת משכנתאות מהסוג הזה.

רק ללקוחות טובים

שימו לב, המשכנתאות האלו מתאימות רק ללקוחות טובים של הבנקים. הכסף הזה הוא כסף שהבנקים נותנים לצורך סגירת חובות, ללקוחות שנמצאים במצב שבו צברו הרבה הלוואות וחובות. הלקוחות האלו נקראים בבנקים לקוחות בסיכון.

הסיבה היא שהם נמצאים במצב שבו הם זקוקים לחילוץ כספי. לכן הבנקים מעדיפים שלא לתת את המשכנתאות האלו בכלל. אם יש לכם בעיות כל שהן עם הבנקים, הסיכוי לקבל משכנתא כזו הוא נמוך מאוד וכאן אני נכנס לתמונה, אבל נדבר על זה מאוחר יותר.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה

עד חמישים אחוז משווי הבית

חשוב להבין שהמשכנתאות האלו הן לא דבר שניתן לקחת עד 70 אחוז משווי הבית, מדובר על מצבים שבהם הבנקים לפי החוק לא יכולים לתת משכנתא שהיא גבוהה יותר מ50 אחוז משווי הבית.

דוגמה: נניח שהבית שלכם שווה מיליון שקלים, המשכנתא היא 400 אלף שקלים כרגע, זה אומר שכרגע ניתן לקחת עוד 100 אלף שקלים כדי לסגור חובות. לעומת זאת אם המשכנתא הנוכחית שלכם היא כרגע 600 אלף שקלים - זה אומר שלא ניתן לקחת שום כסף, בגלל שהמשכנתא הנוכחית היא כבר מעל 50 אחוז משווי הבית.

המשכנתא החדשה צריכה לכלול את כל החובות כולם

דבר שחשוב מאוד להבין הוא שהמשכנתא שלוקחים היא אמורה לסגור את כל החובות כולם. כלומר אם יש לכם חובות לסגור בגובה של 400 אלף שקלים וכל מה שאתם יכולים לקחת במשכנתא זה רק 200 אלף שקלים, זה ככל הנראה תהיה בעיה.

הסיבה היא שהבנק לא מעוניין לתת לכם כסף ולהשאיר אתכם עם החובות אליהם ועם חובות נוספים. הפחד שלהם הוא שאתם לא תצליחו להחזיר את הכסף שלהם, כל עוד יש חובות נוספים. לכן המשכנתא החדשה צריכה לכלול את כל החובות כולם.

מי אני בכלל?

שמי מרטין בוקסדורף, אני מטפל באנשים שהבנק לא מאשר להם משכנתאות, במרבית המקרים אני מצליח להשיג משכנתאות אפילו כשהבנקים מסרבים. בעשר השנים האחרונות אני קם בבוקר ויוצא להילחם בבנקים כדי להשיג משכנתאות לאנשים שהבנקים סירבו להם. אני נלחם, מבקש מתחנן, עושה כל מה שרק צריך כדי שזה יצליח ולעולם לא מוותר.

חשוב לי לציין שאני לא מצליח תמיד, ברוב המקרים אני נכשל למען האמת. אבל כל עוד יש סיכוי סביר להצליח, אני אמשיך להילחם.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או maratbok@gmail.com

בשיתוף מרטין בוקסדורף, בשיתוף מרטין בוקסדורף
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully